October 2014

Haners and the others

24. october 2014 at 23:00 Photos
Na internetu (zdroj) se objevily nové fotografie kluků se svými drahými polovičkami, vtipné a bláznivé - jednoduše šílené.

Co říkáte?

Hail To The King: Deathbat Tees

18. october 2014 at 19:20 News.
Avenged Sevenfold včera vypustili do světa svou dlouhodobě očekávanou hru Hail To The King: Deathbat a při této příležitosti byla vytvořina i pětice triček, které jsou volně k prodeji na stránkách: www.deathbatshop.com


Brians Solos

15. october 2014 at 14:08 Guitar solos
Brianova sóla v různých písničkách Avenged Sevenfold - pouze kytara!


unnamed 0.1

11. october 2014 at 7:25 Photos
S fanouškem po vydání re-union desky Waking the Fallen.


The Modern Masters Of The Riff

10. october 2014 at 15:02 News.
Stránka Guitar Planet si položila otázku - Kdou jsou současní mistři Riffů? Kdo je skutečná superhvězda psaní riffových částí v písních této generace? Riffy podle všeho totiž nejsou umírajícími částmi umění. Objevují se různé melodramatické spekulace o stavu kytarové hudby v poslendím desetiletí, ale kde je pravda?

Při vzpomínce na Jacka Whitea a Joshe Hommea, kteří vybudovali svou kariéru na své nepředstavitelně těžké kytarové práci se autoři textu ptají, kdo bude následníkem trůnu, po dědicích těhto hvězd, kterými byli Clapton a Young, Hendrix nebo Slash a nebudou věčně mladí. Kde se tedy skrývá nová generace kytarových králů? Nikdo prý přesně neví, kdou jsou bohové této generace, to prý však neznamená, že neexistují. Gutair Planet sestavil seznam současné úrody kytarového světa, která disponuje s velkým potenciálem. Jedním z takových je i právě Synyster Gates.


Důvod, proč je tak těžké vyčlenit mistry moderního Riffu je v tom, že v současnosti někteří jednají tak, že se doslova rozžhaví do běla, a pak pomalu zmizí. Je to klasický příklad chvilkového poblouznění a jakmile si užijí svých 15ti minut slávy, pomalu se z povědomí lidí vytratí. Fanoušci indie stylu si jistě pamatují na Franze Ferdinanda a jeho riffy, která na počátcích let 2000 vévodily tanečním parketům po celé Evropě, ale dnes je Franz zapomenut, jako další z chvilkových hvězd hudební scény. Přesně to hrozí i metalu, který zažil výjimečná desetiletí plná hvězdných kapel, která vévodila tomuto žánru. Otázkou je, co když se něco takového stane i s ním? Kapely, které se po několika neúspěších rozhodnou skončit, byť byly jen kousek od dosažení vrcholu tak dopadnou jako právě zmiňovaný Franz, co když tomu tak bude?

Uběhlo 14 let od přelomu tisíciletí a je lákavé označit buď Darona Malakiana z System od a Down, nebo vrchního riffaře Slipknotů, Micka Thompsona, jako metalové Riff-lídry sousčanosti. Nicméně, i když jsou to bezesporu velkolepí kytaristé, cití se spíše jako věčná "součást nábytku", spíše než jen na chvíli a jako přední svit této generace pomalu padli. Synyster Gates a Aveneged Sevenfold naopak stále vzbuzují pocit, že se blíží bouře: jedinečná kapela, která je schopná úniku z metalového milénia dnešku, tím, že podepře mnohá tvrzení a potvrdí tak svou nesmrtelnost.

Pomáhá ovšem i fakt, že jejich materiál se urdžuje stále lepším a lepším. Poté, co začali s riffy jejichž teatrálnost je dělá výraznějšími, dnes již Gates vidí obsah mísy a jeho publikum třese se zemí. Album z roku 2013 Hail to the King je Riffově jednoduchost sama, ale způsob jeho jednoduché brutality kontrastuje se světlými prvky jemnosti druhé kytarové složky a to je jednoduše božské.

Synyster Gates in the list "Top 10 Guitarists of All Time"

10. october 2014 at 13:49 News.
Stanice 97.1 The Eagle umístila Synystera Gatese v žebříčku "10 Nejlepších kytaristů všech dob" na krásné 6. místo! Gratuluce a poklona jeho šikovnosti.


most used sources:blog since 2011 - 2015.. |.. brianhaner.blog.cz
.