SYNYSTER GATES - Hail To The Headliner

2. august 2014 at 13:17 |  Interviews
Synyster Gates se pro Timesleader.com rozpovídal o nejnovějším albu "Hail To The King". O Arinovi, nadcházející hře "Hail to the King: Deathbat", ke které doplnil několik drobností a o Jimmym, který je stále inspiruje a ovlivňuje jejich tvorbu. Zde najdete volný překlad rozhovoru.



Byl to vynikající rok pro headlinery festivalu, Avenged Sevenfold. Kromě toho, že kapela byla hlavní hvězdou prestižního Dowload Festivalu ve Velké Británii, se také připravuje na opětovné vydání rozšířenějšího alba "Walking The Fallen", které bylo vydáno v roce 2003, a jeho obohacené revydání by mělo vyjít již v srpnu letošního roku. Poslední album "Hail To The King" na konci roku 2013 prudce stouplo a dostalo se v žebříčku Billboard 200 na první místo. Úspěch alba se zrcadlí v odezvách po celém světě a v jeho šlépějích pokračuje také singl "This Means War". Album bylo také pozoruhodné z jednoho hlediska, a to, že tento počin byl pro kapelu vlastně úplně prvním, do kterého nijak nezasáhl zakládající člen kapely, Jimmy "The Rev" Sullivan, který nešťastně zemřel na konci roku 2009.

"Hail To The King" brzy po vydání schytalo od svých "Avenged Die-hards" fanoušků ostrou kritiku, protože album se opět odklání od podstatně jiných, bouřlivých počátků této kapely. Najdete zde více blyštivé a nápadité atmosféry připomínající "Black Album" od Metallicy, hezky zasazené do refrénů, namísto dřívějších masitých a násilných metalových výkřiků zpěváka M. Shadowse. Kapela se oprášila z kritiky, která je mířená bez ohledu na to, co kytariska Synyster Gates nazývá "velmi moderní, progresivní filozofií".

Více v Celém Článku


"Black Sabbath, AC / DC a Zeppelin nás ovlivnili." řekl Gates ohledně posledního alba a jeho poznámka byla orientována na riffy a celkový pocit z nich. "Chtěli jsme radši vytvořit vesmír, prostor, než jen každou písničku naplnit čtyřmi přechody, třemi refrény a vokály, samozřejmostí jsou kytarová sóla a souboje. Cílem bylo soustředit se na psaní písní a na celkové uspořádání."

Gates si myslí, že jeho skupina, co se psaní textů a jejich významů týče, posledním albem ohromně vyspěla a vyrostla. Nahrávka také vděčí za chycení druhého dechu, po obrovské ztrátě bubeníka "The Rev", novému členu kapely Arinu Ilejayovi, jehož Gates popisuje jako jednoho z nejvíce talentovaných bubeníků, které kdy slyšel.

"On má v sobě kus barbarství, barbarsky obrovsky zarytou filozofii se kterou jsme zkusili jít do nové desky." připouští. "On to skutečně má ve svém srdci a své duši. Přijali jsme jeho přístup a chtíč mladého hladového kluka, který může přijít odnikud a hrát před 50 000 lidmi. Skutečně si pospíšil."

Nenechte se mýlit, "The Rev" je navždy zakořeněn nejen v myšlenkách fanoušků, ale především v duši celé kapely tak, jak Gates řekl, že na každém kroku je kousek Jimmyho dokonce i po pěti letech.

"Je to něco jako 'Co by asi udělal Jimmy?'" řekl. "On je stále s námi. Vzpomínám si, že jednou, když jsme psali na jeho narozeniny, jsme nemohli přijít na to, jak sestavit refrén, celý týden. Udělali jsme jinou verzi, protože Jimmy vždy říkal 'Oh yea, tak to zkus jinak' a vyšlo to. Já nejsem příliš nábožensky ani duchovně založený chlap, ale byla to skvělá náhoda - jako kdyby nám on sám dal dárek k jeho narozeninám."


Na Reva se také vzpomíná i v nadcházející Avenged Sevenfold videohře, ke které kapela přidává poslední úpravy jako je zejména psaní. Hra je navržena speciálně pro mobilní zařízení a "Hail To The King: Deathbat" bude následovat maskota kapely, Deathbata, jak zbavuje podsvětí od zlého Dark Andronikos.

"Jeho ( Jimmyho ) rodiče nám dali své požehnání, takže jsme ho také zasadili do hry." řekl Gates. "Jakmile si odemknete chrarakter, můžete ho používat jako svého společníka, který vám bude pomáhat do dalších levelů."


Z líčení hry je jasné, jak skupina dabovala své hlasy a že měli nápor a úsilí přejít přes stránku designu.

"Namlouvali jsem své hlasy, když jsme byli trošku podnapilí." říká Gates s úsměvem. "A my všichni jsme chtěli něco jiného, jako zbraň. Arinovi jsme dali oboustranný meč a já mám malého démona, který lítá kolem mě. Pokud použijete mé magické schopnosti, já použiji Dive bombs, které jsme nahráli speciálně jen pro tuhle hru. Johnny má takový "pekelný meč", ze kterého tříští krev.

Co se týče publika, které Sevenfoldi viděli během svého turné po festivalech, Gates říká, že rock'n roll má daleko od smrti v Americe.

"Jen se stačí podívat na zástup lidí a vidíte, že jsou naživu a dýchají," řekl. "Navíc, my máme spoustu přátel, kteří jsou na turné s námi, jako třeba kluci z Korn, takže to na celé skutečnosti jen přidává. Vždycky strašně rádi jdeme ven a děláme to, co nás baví, naši fanoušci jsou skvělí."





[Pozn. Dive bomb je kytarová technika, při které se rychle sníží výška zvuku a vytváří se zvuk , který je přirovnatelný k padajícím bombám.]


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement

most used sources:



blog since 2011 - 2015.. |.. brianhaner.blog.cz
.