August 2014

Heavily cute

28. august 2014 at 16:37 Photos
Nová, extrémně milá fotografie Briana.


Brian a Zacky pod hledáčkem stránky muzikus.cz

26. august 2014 at 15:15 News.
Na českém internetovém webu muzikus.cz se před několika dny objevil článek týkající se Briana a Zackyho. Článek provádí životem a kytarovými začátky této, dnes již od sebe neodmyslitelné dvojice, působením ve vlastních projektech i v samotné skupině A7x.Autor článku a textu: Vítězslav Štefl - Zdroj


Na obou kytaristech, zvláště na Gatesovi, je sympatické i to, že dokázali najít místo na současné hudební scéně a svým pojetím skladby, harmonie a sól vytvořit to těžko definovatelné cosi, které je rychle rozeznatelné v záplavě současné produkce americké, obecně metalové scény. Úspěch jejich kapely je pak o to sympatičtější, že se nejednalo o soubor, který by hned od prvního alba drtil žebříčky a pak jel podle osvědčeného prověřeného receptu stále stejně (a čím dál nudněji), ale skupina se vyvíjela a zhodnotila svou snahu vlastně až po pěti letech své existence deskou City of Evil. Zvláště v USA. Do širšího celosvětového povědomí se dostala vlastně až ještě v pozdějším čase, a to albem Nightmare, které vystoupalo na přední pozice v řadě zemí (včetně USA, Finska, Anglie, Nového Zélandu apod.) a mělo lví podíl na tom, že Avenged Sevenfold posbírali řadu cen, včetně druhého místa v Ultimate Guitar's Top, v kategorii Nejlepší skupina desetiletí. Gatesova sóla, kde využívá i svou zálibu v jazzu, a Vengeancův styl doprovodné kytary, to vše do sebe zapadá a tvoří takový celek, který nás přiměl k tomu, abychom tuto dvojici zařadili podle našich kritérií do rámce našeho seriálu.


Synyster Gates
Brian Elwin Haner, Jr. se narodil 7. července 1981 do hudební rodiny. Jeho otec Brian Haner, Sr. získal v regionálních hudebních kruzích přezdívku Guitar Guy pro svou skladatelskou a hudební činnost.

Protože Briana už od školních let muzika lákala, začal studovat na Musician Institute v Hollywoodu v programu Guitar Institute of Technology, kde se věnoval jazzu a klasické kytaře: "Přineslo mi to další možnosti vyjádření, dostat do sól víc melodiky a více tak podchytit náladu skladby. Navíc si říkám, že dodat do našich věcí ne úplně standardní postupy je prostě dobrej nápad..."

Vedle těchto studií se nechal ovlivnit řadou muzikantů, což, jak říká, pokračuje dodnes: "Mám rád ty nejlepší kytaristy. To je jasné. Líbí se mi Dimebag Darrell, líbí se mi Slash, taktéž i John Petrucci. A proč? Protože jsou nejlepší. Jo a ještě nesmíme zapomenout na Stevea Vaie! No to vůbec ne, protože technicky je na tom asi úplně nejlépe..."

Sestavy, kterými si jako student prošel, nejsou významné, kromě toho, že jeho jméno se dostalo více do povědomí tamní umělecké bohémy. Důležitým mezníkem se tak stal až telefonát od Jamese Owena Sullivana, známého později pod přezdívkou The Rev, který Gatesovi zavolal s nabídkou, zda by se jako sólový kytarista nepřipojil k jeho kapele.

"Každý z nás něco napíše a přinese to tomu druhému. A pak mě baví zabývat se harmonií nápadu toho druhého." Synyster Gates

Sullivan měl tehdy za sebou zkušenost se ska souborem Suburban Legends, kde roku 1999 proběhla řada personálních změn. Ty přispěly k tomu, že se spolu s baskytaristou Justinem Meachanem, známějším později spíše pod pseudonymem Justin Sane, trhli a začali shánět lidi pro svůj nový projekt. Gates souhlasil a doplnil tak sestavu, která byla tvořena bubeníkem The Rev, doprovodným kytaristou Zackym Vengeancem, zpěvákem Matthewem Charlesem Sandersem (alias M. Shadows) a baskytaristou Mattem Wendtem, který v prvních měsících nové kapely zastoupil Meachana, vázaného předchozími povinnostmi.


Zacky Vengeance
Zachary James Baker se narodil 11. prosince 1981. Ještě před vstupem do Avenged Sevenfold si své muzikantské ostruhy zasloužil v punkové kapele Society Down. Po jednom demo snímku, který se ztratil, dal dohromady další skupinu, MPA (zkratka Mad Porno Action), ale její nahrávky se ztratily také. Oba projekty naprosto propadly a Baker se chtěl dostat zpátky do hry. Ve snaze vymazat z povědomí tamních hudebních kruhů své neúspěšné jméno, zvolil si pseudonym Zacky Vengeance. Jak sám uvádí, šlo mu v případě úspěchu o jakousi pomstu všem těm, kteří mu na základě jeho prvních pokusů o skupiny nevěřili. A jak vidno, podařilo se mu to dokonale. Koneckonců, jeho vášeň pro přezdívky přivedla i další členy kapely k pseudonymům.

"Důležité je prohnat to pódiem. Nemusí to trvat měsíc, vlastně už první týden se ukáže, jestli je to dobrý, nebo ne..." Zacky Vengeance

I když je levák, na první kytaru, kterou dostal ke třináctým narozeninám, se učil hrát jako pravák. Netrvalo ale dlouho a Vengeance si kytaru otočil, i když si zezačátku neotočil struny! Z historie známe několik velikánů, kteří hráli sice na otočenou kytaru, ale s nezměněným potahem.

Postupem času si nástroj přizpůsobil svým potřebám a intenzivně začal cvičit podle nahrávek a zejména podle cvičení a lekcí z časopisu Guitar World. Velký vliv na něj měla i řada osobností: "Nejvíc mne zaujal Tony Iommi. Možná by někteří hnidopiši našli leccos na jeho stylu, ale byla to obrovská osobnost a měl neskutečné nápady. Ovlivnili mne také Dimebag Darrell a Slash, obdivuji hru Johna Petrucciho a tak. Na druhé straně mne ale hrozně baví i punkoví kytaristé. Miluju Tima Armstronga z Rancid. Je to úplně kouzelné, sledovat ho na jevišti, jak se tím prostě a jednoduše baví. A to je ono. Musí tam být ten náboj, ne jen bezchybné a akademické sjíždění krku nahoru a dolu."

Vengeanceho také začala zajímat skladba jako taková: "Vlastně je nutné poslouchat vždy všechno. Tady mne vždy fascinovali Beatles a Rolling Stones. Dodnes spousta lidí analyzuje jejich skladby a hádá se mezi sebou, proč tohle složili a proč tuhle skladbu udělali zrovna tak. Ale oni jenom udělali to, o čem byli přesvědčeni, že je to dobrý. Nebyl tam žádný důvod nebo úmysl. Což je přesně ono, jak to má vypadat. Nebo mne bere Elvis Costello či Billy Joel, jak dokážou vyzdvihnout ducha skladby. A to nemluvím o riffech jako takových. Protože když si poslechnu Darrella, tak mám pocit, že už nikdo nemůže napsat žádný riff, protože on a jemu podobní lidi už vlastně všechno napsali."Více informací naleznete na www.muzikus.cz

Purple is the best color

7. august 2014 at 12:53 Quotes
"Always been purple. Like, I remember being in first grade, looking up at the color charts, and saying, man purple is the best color, man it is the best color, it just is the best color. I have a lot of purple shirts and stuff, I'm always wearing purple."

Synyster Gates' tattoo stories

7. august 2014 at 11:57 Tattoo
Krátké video, ve kterém Syn vysvětluje podstatu svého tetování. Zdroj zde.


SYNYSTER GATES - Hail To The Headliner

2. august 2014 at 13:17 Interviews
Synyster Gates se pro Timesleader.com rozpovídal o nejnovějším albu "Hail To The King". O Arinovi, nadcházející hře "Hail to the King: Deathbat", ke které doplnil několik drobností a o Jimmym, který je stále inspiruje a ovlivňuje jejich tvorbu. Zde najdete volný překlad rozhovoru.Byl to vynikající rok pro headlinery festivalu, Avenged Sevenfold. Kromě toho, že kapela byla hlavní hvězdou prestižního Dowload Festivalu ve Velké Británii, se také připravuje na opětovné vydání rozšířenějšího alba "Walking The Fallen", které bylo vydáno v roce 2003, a jeho obohacené revydání by mělo vyjít již v srpnu letošního roku. Poslední album "Hail To The King" na konci roku 2013 prudce stouplo a dostalo se v žebříčku Billboard 200 na první místo. Úspěch alba se zrcadlí v odezvách po celém světě a v jeho šlépějích pokračuje také singl "This Means War". Album bylo také pozoruhodné z jednoho hlediska, a to, že tento počin byl pro kapelu vlastně úplně prvním, do kterého nijak nezasáhl zakládající člen kapely, Jimmy "The Rev" Sullivan, který nešťastně zemřel na konci roku 2009.

"Hail To The King" brzy po vydání schytalo od svých "Avenged Die-hards" fanoušků ostrou kritiku, protože album se opět odklání od podstatně jiných, bouřlivých počátků této kapely. Najdete zde více blyštivé a nápadité atmosféry připomínající "Black Album" od Metallicy, hezky zasazené do refrénů, namísto dřívějších masitých a násilných metalových výkřiků zpěváka M. Shadowse. Kapela se oprášila z kritiky, která je mířená bez ohledu na to, co kytariska Synyster Gates nazývá "velmi moderní, progresivní filozofií".

Více v Celém Článku

most used sources:blog since 2011 - 2015.. |.. brianhaner.blog.cz
.