Synyster Gates' 2014 Summer Tour Survival Guide

15. july 2014 at 7:55 |  Interviews
Brian Haner | Rozhovor pro srpnové vydání časopisu Guitar World (August 2014), kde se rozpovídal o tom, jak porazit vysoké teploty během koncertů a jak zkrotit rozvášněné davy, jedná se tedy o jakýsi malý průvodce pro přežití na turné. Na webové stránce Guitar World najdete původní znění rozhovoru. Zde volný překlad.


Váš nejnáročnější koncert vůbec?
Rozhodně v roce 2004 při Wraped Tour, když jsme hráli v Arizoně. Myslím, že tehdy bylo asi 127 stupňů (přibližně 52 °C) a vzpomínám si na ten pocit, kdy jsem málem omdlel. Skutečně příšerné. Tehdy jsme vypili spoustu koktejlů margarity, abychom se zchladili.

Uvažujete nad tím, jestli je lepší hrát venkovní koncerty, nebo na krytých stadionech/halách?
Vůbec ne. My tam prostě jdeme a užíváme si spoustu legrace. Myslím, že jediný případ, kdy nám to dělá starosti je, pokud jsou tam extrémní živly, jako déšť nebo šílený vítr.

Budete hrát se základní výbavou tohle léto?
Moje výbava je pěkně jednoduchá. Obvykle hraji přes svůj Hellwin zesilovač a mojí specifickou kytaru [Schecter Synyster Custom]. Nejsem ten typ chlapa, co si potrpí na velké efekty - rád to nechávám jednoduché.

Více v Celém Článku


Jedna věc, kterou s sebou budete nosit po celou dobu tohoto léta?
ProTools souprava, připoutám si ji na záda, doslova. Drží mě při smyslech, když můžu psát spoustu různých věcí, jako klasické nebo třeba pro kytary. Nejsem rád uzavřený v kleci své tvůrčí schopnosti.

Vrchol setlistu vaší kapely?
Jsem skutečně nadšený co se týče reakcí na písničku "This Means War" [ z alba Hail to the King, 2013]. Je to skutečně zábava tu píseň hrát, mám rád ty riffy a tak.

Tipy pro vítězství nad silou davu?
Musíte být suveréní. Nedávejte jim žádnou záminku, která by je mohla rozčarovat a podpořila jejich nesouhlas. Prostě tam jděte, dělejte show a chovejte se k nim, jako ke svým fanouškům. A nekřičte a nařvěte na ně.

Rada pro kapelu, která právě začíná hrát živě?
Prostě tam jděte a užijte si to, protože je to skutečně mimořádná věc mít možnost to udělat. My komunikujeme s publikem, roztáčíme je. Nedělal bych si starosti o výkon ani o ztuhlé nebo brázdité uspořádání show. Pokud se vám podaří uvolnit se, najdete sami sebe, časem.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ennie Ennie | Web | 15. july 2014 at 17:57 | React

Moc se mi líbí vzhled blogu ;). Skvělé a na blogu.cz originální! :D

Jo This Means War je velmi dobrá písnička! (Právě mi hraje :D :D.)

A moc se mi líbí jeho "specifická" kytara ;).

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement

most used sources:blog since 2011 - 2015.. |.. brianhaner.blog.cz
.