July 2014

HELLWIN

22. july 2014 at 22:03Schecter je dnes již velmi známá a v hudebním průmyslu velmi uznávaná značka vyrábějící kytary a baskytary, které charakterizuje výrazný a neotřelý moderní design, kvalita a aplikace nejnovějších moderních technologií. Kytary Schecter, na které hraje spousta známých osobností, zejména pak Brian, si nacházejí stále více příznivců po celém světě. Nástroje jsou určeny hlavně pro moderní a tvrdší rockové a metalové styly, ale na své si přijde každý muzikant.

V roce 2013 se Brian spojil s firmou Schecter a společně uvedli na trh řadu zasilovačů Hellwin. Zesilovače Hellwin převládají nad ostatními svým designem, na kterém pracoval legendární designér James Brown, ten je skutečně naprostá špička ve svém oboru.

"Jakmile jsme začali s vytvářením zesilovačů, spolupráce se Synysterem na jeho vlastních návrzích vypadala jako přirozený krok po téměř desetiletém vztahu, který sdílíme." řekl výkonný viceprezident March LaCorte.

Brian dále podotkl: "Po letech snažení se dostat všechny tóny, hratelnost a všestranost jsem chtěl zesilovače, obrátil jsem se na svém přátele ve Schecter a legendárního návrháře zesilovačů Jamese Browna. Společně jsme stvořili Hellwin, řadu zesilovačů určených pracovat na zvukově nejvyšší úrovni, a to ať jste na velké stage na koncertě nebo u sebe doma v garáži."

Brian chtěl zesilovač, který by dokázal zachytit jedinečnost každého tónu a byl přínosem. A tak za neúnavné práce každého povolaného vzniklo pozoruhodné dílo s výjimečným vzhledem a schopnostmi. Celý tým Schecteru, který se výrobou zesilovačů zabýval pracoval skutečně tvrdě, aby vtiskl neotřelý charakter nově vzniklé řadě HELLWIN.

Prezident společnosti Michael Ciravolo uvedl: "Hellwin USA design je perfektní start naší nové divize Schecter Amplification ( zesilovačů ) a pozorování Syna každého kroku procesu onoho návrhu bylo klíčem k vytvoření autentické řady zesilovačů."

Hellwin se tedy skládá ze tří základních dílů sestavy, je jím kytarový celoampový zesilovač a dva kytarové reproboxy. Kytarový zesilovač SYNYSTER GATES HELLWIN USA HEAD a reproboxy SYNYSTER GATES HELLWIN USA 4X12 CABINET, které můžete mít ve verzi STRAIGHT nebo SLANT. (Praktický rozdíl v těchto identických reproboxech je ten, že verze Straight je rovná, zatímco Slant mírně zkosená, jedná se tedy o rozdíl po designové stránce, výkonově jsou si totožné.) Tyto tři modely jsou speciálně navržené a vyráběné v Americe.

Nicméně pro ty, kteří vědí, že Schecter vyrábí bratříčka každému produktu z této sady, musím zmínit, že verze SYNYSTER GATES HELLWIN STAGE HEAD, SYNYSTER GATES HELLWIN STAGE 4X12 SLANT A STRAIGH CABINET jsou vyráběny v Číně, nikoli v Americe a lehce se od USA sady liší svou konstrukcí.
SYNYSTER GATES HELLWIN USA HEAD


Kytarový celolampový zesilovač ze série Hellwin
Výkon: 100 W
Nastavení Direct Volume
Elektronky: 4x 12AX7 + 4x EL34
3 kanály (Clean / Lead / Lead II)
Nezávislý třípásmový ekvalizér
2 nástrojové vstupy (Active / Normal)
Přepínač Voicing Vintage/Modern pro čistý kanál funkce Focus - Presence - Master Boost - Noise Reduction
efektová smyčka s nastavením úrovně
Vyrobeno v USASYNYSTER GATES HELLWIN USA 4X12 SLANT CABINET

Kytarový reprobox série Hellwin
Výkon: 240 W
Reproduktory: 4x 12" Celestion Vintage 30
Impedance: 1x 16 Ohm (mono) / 2x 8 Ohm (stereo)
Konstrukce z překližky z baltské břízy
Vyrobeno v USA
- Zkosená verzeSYNYSTER GATES HELLWIN USA 4X12 STRAIGHT CABINET

Kytarový reprobox série Hellwin
Výkon: 240 W
Reproduktory: 4x 12" Celestion Vintage 30
Impedance: 1x 16 Ohm (mono) / 2x 8 Ohm (stereo)
Konstrukce z překližky z baltské břízy
Vyrobeno v USA
- Rovná verze

MASTER CLASS WITH SYNYSTER GATES

18. july 2014 at 22:37 News.
V květnu letošního roku se Brian zapojil, jakožto slavný kytarista uznávané hudební skupiny, do akce pořádané Guitar Centre a Schecter Guitar Research. Program Master Class with Synyster Gates byl vytvořen, aby pomohl talentovaným hudebníkům a odměnil je tak možností, při které měli příležitost učit se právě od tak slavného a šikovného kytaristy, jako je právě Synyster a to vše ve famózním prostředí. Deset talentovaných umělců z celých států bylo vybráno z tisíců žádajících, aby odletěli na soukromou výuku konající se v Los Angeles.


"Avenged Sevenfold byla vždy kapela, která je přeborníkem hudebního vkusu a úspěchu." řekl Gates před třídou. "Jsem vášnivý, co se týče umění na kytaru a tahle Master Class je perfektní příležitost pomoct k dalším dovednostem a kariéře pro podobně smýšlející hudebníky."

Synyster mluví o "la pompe" (nebo pump), což je perkusní technika, která tvoří základ pro rytmus tradičního Gypsy Jazzu (romské jazz hudby). Dále pak tento styl předvádí na akustickou kytaru. Nejedná se o ukázky jeho tvorby z A7x, jde o to ukázat zručnost, s jakou kytarista musí disponovat a že je nutné pro další hudebníky respektovat a hrát k jakoukoli muziku.


V celém článku naleznete video

Questions?

18. july 2014 at 22:33
Pokud máte nějaké otázky, ať už se týkají čehokoliv, blogu nebo Briana - ptejte se. ☀

Vzpomínka na Aerodrome festival v Praze

17. july 2014 at 17:06 Photos
Dnes je to měsíc od toho skvělého úterka, kdy se všichni tuzemští (ale samozřejmě i zahraniční) fanoušci sešli pod stage Aerodrome festivalu a provolávali slávu králi. Byl to tak krásný večer! Bylo to tak strašně úžasné, že se mi ani nechce věřit, že se to skutečně stalo a je to vážně pravda, ale ta maličká bílá věc mi připomíná, že je to doopravdy tak. Řekla jsem si, že si vypůjčím několik fotografií ze stránek, jejichž zdroj je uveden na samém konci článku, a nějakým způsobem tomuto blogu vtisknu vzpomínku na den, kdy jsem poprvé viděla Avenged Sevenfold.
SYNYSTER GATES INTERVIEWED BY REVOLVER AT ROCK ON THE RANGE

16. july 2014 at 18:57 Interviews
V zákulisí festivalu Rock On The Range 2014, který se tento rok konal od 16 do 18. května v městě Ohio ve státě Columbusu, vyzpovídal Jose Mangin pro časopis Revolver Magazine Synystera Gatese. Gates mluví o festivalu, o oblíbených skupinách, které by na stage rád viděl, o dětech a kapele, o nové desce Hail To The King a jejím úspěchu.
Synyster Gates' 2014 Summer Tour Survival Guide

15. july 2014 at 7:55 Interviews
Brian Haner | Rozhovor pro srpnové vydání časopisu Guitar World (August 2014), kde se rozpovídal o tom, jak porazit vysoké teploty během koncertů a jak zkrotit rozvášněné davy, jedná se tedy o jakýsi malý průvodce pro přežití na turné. Na webové stránce Guitar World najdete původní znění rozhovoru. Zde volný překlad.


Váš nejnáročnější koncert vůbec?
Rozhodně v roce 2004 při Wraped Tour, když jsme hráli v Arizoně. Myslím, že tehdy bylo asi 127 stupňů (přibližně 52 °C) a vzpomínám si na ten pocit, kdy jsem málem omdlel. Skutečně příšerné. Tehdy jsme vypili spoustu koktejlů margarity, abychom se zchladili.

Uvažujete nad tím, jestli je lepší hrát venkovní koncerty, nebo na krytých stadionech/halách?
Vůbec ne. My tam prostě jdeme a užíváme si spoustu legrace. Myslím, že jediný případ, kdy nám to dělá starosti je, pokud jsou tam extrémní živly, jako déšť nebo šílený vítr.

Budete hrát se základní výbavou tohle léto?
Moje výbava je pěkně jednoduchá. Obvykle hraji přes svůj Hellwin zesilovač a mojí specifickou kytaru [Schecter Synyster Custom]. Nejsem ten typ chlapa, co si potrpí na velké efekty - rád to nechávám jednoduché.

Více v Celém Článku

Synacky hvězdou RGGA!

15. july 2014 at 0:16 News.
V dubnu letošního roku se v Los Angeles udělovaly hudební ceny v rámci Revolver Golden Gods Awards, mezi nimiž byla i cena pro nejlepšího kytaristu, kde byli mimojiné nominováni i Brian se Zackym.

Klukům se tuto anketu podařilo vyhrát, napříč tomu, jakou konkurenci proti sobě měli - obrovká gratulace! Dále pak obrovská gratulace Arinovi za cenu nejlepšího bubeníka!!/ za neaktuální novinku se omlouvám, ale blog umřel, tak musím napsat alespoň něco /


most used sources:blog since 2011 - 2015.. |.. brianhaner.blog.cz
.