Brian Elwin Haner Junior

26. july 2011 at 16:41

Brian Elwin Haner Junior, v metalové sféře známý spíše pod svým pseudonymem Synyster Gates - nebo zkráceně Syn. Pseudonym Synyster Gates vznikl, a Brian o jeho vzniku rád vypráví, při opilecké jízdě s jeho tehdejším a stále jistě v srdci milovaným nejlepším přítelem Jimmym Sullivanem, kdy oba opilí šli přes park a Brianova přesná slova byla "I'm Synyster Gates and i'm fuck*ng AWESOME" (Já jsem Synyster Gates a jsem kur*a ÚŽASNÝ)

Narodil se 7. července roku 1981 (je znamení Raka) ve Spojených Státech Amerických ve městě Huntington Beach v Americkém státě Californie.

Na kytaru začal hrát už jako jedenáctiletý díky svému otci, Brianu Hanerovi staršímu, později navštěvoval Musicians Institute v Hollywoodu, kde studoval hru na jazzovou kytaru, do té doby byl pouze samouk. Po šesti měsícch studia mu zavolal jeho nejlepší kamarád Jimmy (společně s ostatními ze skupiny) a zeptal se Briana, zda-li by s nimi nechtěl hrát na postu hlavního kytaristy. Brian se k Avenged Sevenfold připojil a tak ukončil studium na škole.

Připojil se na konci roku 1999, kdy mu bylo osmnáct let. Chlapci z bandy před přijetím Briana pracovali na jejich první desce Sounding the Seventh Trumpet, po přijetí Briana byla deska již témeř hotová (Brian v ní hraje pouze v songu To End the Rapture, proto v tomto albu hraje hlavní kytaru Zacky V.) Stal se z něj studiový muzikant. Hraje také na piáno, v písničkách může být k slyšení například v písničkách Sidewinder, Warmness on the Soul. Skupině a songům dodává určité metalové prvky, které rozhodně každý pozná.

Má svá sóla. Působil také v kapele Pinkly Smooth, (vedeljším projektu) kterou založil společně s Jimmym, kapela byla aktiní v rocích 2002-2003, později se Brian a REV rozhodli věnovat se kapele A7x plnohodnotně.

V současné době, je to jeden z nejvýznamějších Metalových kytaristů, tento fakt potvrzuje i několik Hanerových ocenění. V roce 2006 vyhrál cenu "Young Shredder" (Mladý drtič) v magazínu Metal Hammer, ve stejném roce získal ještě cenu Nejlepší Kytarista ( magazín Total Metal Magazine).

V roce 2011 v Revolver Golden Gods Awards si Brian odnesl cenu nejlepšího kytaristy. Roku 2008, v červnu mu magazín Guitar World položil otázku, v níž se ho ptali, ke komu vzhlíží. Brian okamžitě odpověděl "Slash, Dimebag Darrell, John Petrucci a další."

V roce 2014 získal v rámci akce Revolver Golden Gods Awards cenu za nejlepšího kytaristu, společně se svým parťákem Zacky Vengeance.Je ženatý s Michelle DiBenedetto, kterou si vzal 7. května 2010 v Mexiku. Jeho rodiče jsou Brian Elwin Haner Senion & Jan Gera, má tři mladší sourozence, bratra Brenta, sestru McKennu a nevlastního bratra Johnnyho. Jeho velmi známý mazlíček, malá roztomilá fenečka Maltézáčka - Pinkly, je v kapele velice oblíbená.

Má nespočet tetování.

Navrhl si svou vlastní kytaru, Schecter Synyster Custom Gloss Black, která je volně v prodeji.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Majda Majda | 24. august 2011 at 16:03 | React

Skvělej článek!=) Plno věcí jsem nevěděla a taky mám ráda fialovou!=)=D..

2 Pinkly Brian Pinkly Brian | 8. january 2013 at 20:32 | React

ŘEKNI NÁM VÍC

3 brianhaner brianhaner | 22. july 2014 at 23:21 | React

[2]: například?

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement

most used sources:blog since 2011 - 2015.. |.. brianhaner.blog.cz
.